Teatralny Instytut Młodych (w skrócie TIM) jest częścią działalności Teatru Ludowego.
Teatralny Instytut Młodych to osobny budynek.
Znajduje się w bliskim sąsiedztwie budynku Teatru Ludowego (osiedle Teatralne 34, Kraków).
Teatralny Instytut Młodych
adres: osiedle Teatralne 23, Kraków
współrzędne: 50.08039, 20.03224
telefon: +48 12 68 02 100
strona internetowa Teatru Ludowego
W budynku jest kawiarnia, znajduje się na parterze. Kawiarnia jest czynna w godzinach od 9:00 do 21:00
Koordynatorki dostępności
Justyna Mikoś, e-mail: brakbarier@ludowy.pl
telefon lub sms +48 503 198 709
Anna Ryś, e-mail: brakbarier@ludowy.pl
telefon lub sms: +48 519 374 339
Komunikacja miejska - najbliższe przystanki
- tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy
- autobusowy o nazwie Teatr Ludowy
Parking
- jedno miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami jest na tyłach budynku; odległość miejsca parkingowego około 15 metrów od wejścia głównego
- ogólnodostępny parking (na około 20 aut) jest przed budynkiem
- budynek jest wewnątrz osiedla, na których można znaleźć wolne miejsca parkingowe
- parkowanie jest bezpłatne (w tej części Krakowa)
Rowery
- stojaki na rowery są przed wejściem głównym do budynku
Dojście
- z przystanku tramwajowego o nazwie Teatr Ludowy: odległość około 300 metrów, czas przejścia trasy około 5 minut
- z przystanku autobusowego o nazwie Teatr Ludowy: odległość około 250 metrów, czas przejścia trasy około 4 minuty
Trasa (z wyżej wymienionych przystanków komunikacji miejskiej) prowadzi chodnikami i alejkami o utwardzonej powierzchni, przez przejścia dla pieszych, brak schodów na trasie.
Wejście główne
- od strony ulicy Obrońców Krzyża
- dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika
- drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem
- brak stopni i progu
Punkt informacyjny NieKongresu
Punkt informacyjny jest blisko wejścia głównego.
W Punkcie informacyjnym możesz poprosić o:
- pomoc w sprawach dotyczących NieKongresu
- miskę na wodę dla psa asystującego
- apteczkę
Przestrzenie NieKongresowe
Budynek jest piętrowy. Na wszystkie kondygnacje możesz dostać się schodami lub windą. Balustrada klatki schodowej jest szklana. Winda ma odpowiednią wielkość, ściany windy są przeszklone. Panel z przyciskami jest po prawej stronie. Na przyciskach są oznaczenia poziomów w alfabecie Braille’a. W windzie jest system nagłośnieniowy informujący, na którym poziomie jesteś.
- Scena Kameralna
Znajduje się na parterze budynku. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość, brak stopni i progu. Sala jest duża (długość 20 metrów, szerokość 10 metrów). To sala teatralna, składa się ze sceny i widowni. Scena jest na poziomie O. Widownia składa się z ośmiu rzędów. Pierwszy rząd jest na poziomie zero, pozostałe w układzie schodowym (amfiteatralnym). W każdym rzędzie jest 11 miejsc. Miejsca są numerowane. W pomieszczeniu dominuje kolor czarny (kolor ścian, sufitu, podłogi, sceny). Brak okien i naturalnego światła. Sala jest klimatyzowana.
W Scenie Kameralnej odbędą się: szczegóły dotyczące programu wkrótce.
- Scena Kolorowa
Znajduje się na pierwszym piętrze budynku. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość, brak stopni i progu. Sala jest duża (długość 20 metrów, szerokość 10 metrów). To sala teatralna, składa się ze sceny i widowni. Scena jest na podwyższeniu. Widownia składa się z dwunastu rzędów. Pierwszy rząd jest na poziomie zero, pozostałe w układzie schodowym
Rzędy od 1 do 9 mają 16 miejsc, rzędy od 9 do 12 mają 8 miejsc. Miejsca są numerowane.
Pomieszczenie jest wielokolorowe (żywe kolory) - kolor ścian, foteli teatralnych. Brak okien i naturalnego światła. Sala jest klimatyzowana.
W Scenie Kolorowej odbędą się: szczegóły dotyczące programu wkrótce.
- Scena Warsztatowa
Znajduje się na drugim piętrze budynku. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość, brak stopni i progu. Pomieszczenie jest duże (długość 20 metrów, szerokość 10 metrów), zapewnia swobodną przestrzeń manewrową. W pomieszczeniu brak okien i naturalnego światła. Oświetlenie sztuczne: górne sufitowe - ledowe z białym światłem oraz punktowe (reflektory). Natężenie oświetlenia można regulować. Sala jest klimatyzowana. Pomieszczenie jest wygłuszone - ściany pokryte są drewnem. Jedną ścianę pomieszczenia pokrywają lustra, które można zasłonić.
Wyposażenie: stałe elementy wyposażenia sali - nie zawężają szerokości przejścia i przestrzeni manewrowej.
W Scenie Warsztatowej odbędą się: szczegóły dotyczące programu wkrótce.
Toalety
Znajdują się na każdym poziomie budynku (parter, pierwsze i drugie piętro).
Toalety dla osób z niepełnosprawnościami są na każdym poziomie budynku (parter, pierwsze i drugie piętro). Wszystkie toalety mają taką samą wielkość i układ wyposażenia. Drzwi do toalet mają odpowiednie wymiary. Otwarcie drzwi nie wymaga znacznej siły. Klamki nie wymagają obrotu. Zamknięcia drzwi są dość małe, mogą powodować trudność dla osób mających problemy z precyzyjnymi czynnościami. W toaletach jest komfortowa powierzchnia manewrowa. Miski ustępowe są wyposażone w obustronne pochwyty (prawy ruchomy, lewy poziomy ścienny). Możliwy jest transfer jednostronny (lewostronny). Siedziska miski ustępowej umieszczone są zbyt nisko. Głębokość misek jest odpowiednia. Przyciski spłukiwania wody znajdują się za plecami osoby korzystającej z toalety. Umywalki są wyposażone w pochwyty. Umywalki mają obustronne pochwyty. Umywalki mają dostosowany wykrój łukowy - jest możliwość swobodnego podjazdu wózkiem. Nad umywalkami są lustra uchylne z możliwością regulacji nachylenia.
W toaletach jest:
- alarm
- przewijak dla dzieci (wolnostojący)
W budynku nie ma komfortki.
Szatnia
Znajduje się na parterze budynku. Szatnia to wnęka oddzielona ladą.
Szatnia jest bezpłatna i ogólnodostępna, posiada obsługę.
Pokój wytchnieniowy
W budynku brak dedykowanego pomieszczenia pełniącego tylko funkcję pokoju wytchnieniowego. Na czas NieKongresu funkcję tą pełni pomieszczenie o nazwie Książkodzielnia. Znajduje się na parterze budynku. Jest to otwarta przestrzeń, ale można je odgrodzić kurtyną. Pomieszczenie ma wymiary: długość 6 metrów, szerokość 5 metrów. W pomieszczeniu jest swobodna przestrzeń manewrowa.
W pomieszczeniu nie ma okien, naturalnego światła. Oświetlenie sztuczne: górne sufitowe - ledowe z białym światłem, można regulować natężenie oświetlenia. Pomieszczenie jest klimatyzowane. W pomieszczeniu są meble wypoczynkowe - siedziska oraz kanapy.
Przy ścianach ustawione są regały z książkami - książki można czytać na miejscu, zabrać ze sobą lub przynieść i zostawić własne.
Ewakuacja
Wyjścia ewakuacyjne na zewnątrz budynku znajdują się:
- parter: wejście główne, wyjścia dodatkowe z foyer w kierunku zachodnim i wschodnim, wyjście ze Sceny Kameralnej w kierunku zachodnim, wyjście bramą techniczną za Sceną Kameralną, wyjście obok portierni na zapleczu budynku
- poziom +1, na który prowadzą 3 klatki schodowe: ewakuacja klatką schodową w dół do wyjścia głównego, techniczną klatką schodową w dół do wyjścia z foyer w kierunku zachodnim lub klatką schodową na zapleczu budynku w kierunku wyjścia obok portierni
- poziom +2, na który prowadzą 3 klatki schodowe: ewakuacja klatką schodową w dół do wyjścia głównego, techniczną klatką schodową w dół do wyjścia z foyer w kierunku zachodnim lub klatką schodową na zapleczu budynku w kierunku wyjścia obok portierni.
System sygnalizacji pożaru - tylko dźwiękowy.
We foyer na parterze zamontowany system kurtyn przeciwpożarowych wyznaczający kierunki ewakuacji do poszczególnych wyjść z obiektu.
Oznakowany punkt zbiórki na wypadek ewakuacji wyznaczono naprzeciwko wejścia głównego do budynku, obok istniejącej stacji transformatorowej (kwadratowy budynek z kolorowym graffiti).
Na każdym z wydarzeń w obiekcie pracuje służba asystencjonalna, przeszkolona na okoliczność koordynacji ewakuacji z budynku.